Humanijada 2023.

Na ovogodišnjoj 29-oj po redu Humanijadi koja se održavala u periodu 03.-07. svibnja u Umagu, sudjelovala je i naša sportska udruga, SUSZVU. Ove godine organizacija je pripala kolegama s Veterinarskog fakulteta u Zagrebu. Naši sportaši natjecali su se u pet sportova gdje su ostvarili bolji uspjeh nego prošle što je dokaz da svake godine u sportu imamo studentice i studente koji mogu i imaju sposobnosti parirati ekipama na velikim natjecanjima kao što je, primjerice Humanijada. Također, i ove godine naši sportaši su imali veliku podršku sa tribina koja je dodatno doprinjela našim uspjesima.
Sportovi u kojima smo se natjecali su futsal, košarka, odbojka, kros i plivanje. U svim sportovima osim u plivanju imali smo mušku i žensku ekipu. Ukratko o sportovima i rezultatima:

• Futsal – nakon dobrog starta i osvojenog 1. mjesta u skupini, dečki su zaustavljeni u četvrfinalu. Nakon boljeg izvođenja šesteraca, bolji su bili kolege sa Stomatologije Zagreb koji su nakraju osvojili naslov. Cure su u odigrane tri utakmice uzele 3 boda što nažalost nije bilo dovoljno za prolazak skupine.

• Košarka – nakon četiri odigrane utakmice u skupini, dečki su upisali 3 pobjede i 1 poraz što ih je odvelo ravno u polufinale. U polufinalu, dečki sa Stomatologije Zagreb bili su bolji i zasluženo prošli u finali. Nakraju naši dečki su u utakmici za treće mjesto izgubili od Medicine Rijeka te tako osvojili 4. mjesto i ponovili uspjeh od prošle godine. Nakon prošlogodišnjeg srebra, cure su ove godine osvojile 3. mjesto. Nakon odlično odigranih utakmica, curama je falilo i malo sreće. Uz 3 pobjede i 1 izgubljenu utakmicu, odlučivala je koš razlika gdje su naše cure bile slabije te nisu prošle u finale.

• Odbojka – dečki nisu uspjeli proći skupinu i ući u brobu za medalju. Nakon dobrog starta i pobjede, usljedila su dva poraza što nije bilo dovoljno za prolazak skupine. Cure su ove godine pokazale da su najbolje te nakon prošlogodišnje bronce ove godine su osvojile zlato. To je prva zlatna medalja za ZVU na Humanijadi. Cure su u skupini upisale 3 pobjede i 1 poraz te su kao druge prošle dalje. U polufinalu su sa 2:0 u setovima pobijedile Stomatologiju Zagreb te se u finalu također sa 2:0 pobijedile cure sa Farmacije Zagreb te osvojile prvo mjesto.

• Kros – u krosu smo u muškoj kategoriji imali jednog natjecatelja dok smo u ženskoj imali tri natjecateljice. Kolega Florijan je bio najbrži i osvojio prvo mjesto u muškoj konkurenciji te tako donio drugo zlato za ZVU. Također i u ženskoj kategoriji smo osvojili medalju. Kolegica Barbara je osvojila drugo mjesto te tako nadmašila uspjeh od prošle godine kada je završila na trećem mjestu.

• Plivanje – u plivanju smo imali samo jednog predstavnika i to u muškoj kategoriji. Nažalost, nakon lošijeg starta i zaostatka kolega nije uspio osvojiti medalju.

U iščekivanju slijedeće Humanijade i novih sportskih uspjeha, veliki sportski pozdrav.